Vlasta | Elon Musk i Sarah Michelle Gellar. Kdo je tak slavný, že může v Teorii velkého třesku hrát sám sebe?

Martina Nováčková
1. 10. 2023 6:16
clock
3 minuty
galleryvideo


Před šestnácti lety, na konci září 2007, vyšel první díl veleúspěšného komediálního seriálu Teorie velkého třesku nebo také Big Bang Theory. V něm se objevili slavní herci, vizionáři i třeba druhý muž, který vstoupil na Měsíc. Ti všichni hráli sami sebe. Vybavíte si některé z nich?

Seriál popisuje životy čtyř vědců a jejich krásné sousedky. Jim Parsons, představitel geniálního vědce Sheldona Coopera, už samozřejmě mezi známé herce patří. Stejně jako Kaley Cuoco, seriálová Penny. Ale pak jsou hvězdy filmů, které existují v reálném světě a které milují také postavy ve světě seriálovém. Která z nich se rozhodla v některém z dílů krátce vystoupit?

Zdroj: Youtube

Darth Vader i terminátorka

Byl to například James Earl Jones, slavný herec, který propůjčil svůj hlas největšímu záporákovi Hvězdných válek, což byl Darth Vader. Ve stejné epizodě se objevila i princezna Leia ze stejné kultovní série, kterou hrála Carrie Fisher (7. série, díl 14).

Oblíbeným filmem hrdinů Teorie velkého třesku je však také Terminátor. A tak, když náhodou narazili ve vlaku na krásnou terminátorku Cameron neboli herečku Summer Glau, neváhají ji oslovit. Což pak skončí Howardovým rozbitým mobilem. Lépe už skončil Rajesh, který si pro změnu v letadle sedl vedle slavné Buffy, přemožitelky upírů, neboli herečky Sarah Michelle Gellar. Toto setkání dopadlo lépe, Rajesh slavnou herečku přesvědčil, aby s ním šla na ceremoniál předávání Nobelovy ceny, kterou dostal Sheldon a Amy.

Hawking i Musk

V seriálu se však objevují i vědecké a vizionářské celebrity reálného světa. I v tomto případě se jedná o ty, které čtveřice hlavních hrdinů zbožňuje. Několikrát se v Teorii velkého třesku objeví slavný vědec, který byl známý svým smyslem pro humor: Stephen Hawking. Howard mu dokonce v jednom z dílů mohl opravit jeho invalidní vozík. Křeslo rozložil, složil, spravil – až na jednu drobnost, jedna součástka mu zbyla. Zatímco postava profesora Protona je opravdu fiktivní, jeho údajný nepřítel a konkurent, který se v seriálu objevuje, Bill Nye, už fiktivní není. Je to skutečný popularizátor vědy, který mimochodem uváděl pořad pro děti o vědě.

Zdroj: Youtube

I když se jméno Elona Muska nyní dostává do médií z jiných důvodů, pro čtveřici to byl vizionář letů do vesmíru. Jeho největšími fanoušky tak byli logicky Howard a Rajesh. S Howardem se v jedné scéně seriálu sešli, když v domově pro bezdomovce spolu umývali nádobí. A když jsme u letů do vesmíru, v jedné z epizod se objevil Buzz Aldrin, druhý člověk, který vkročil na Měsíc. Zahrál si – jak jinak – sám sebe. V seriálu však koledníkům dává jen sladkosti pojmenované po hvězdných tělesech a každému připomíná svou doslova hvězdnou kariéru. Mimochodem úplně stejně jako Howard, když se vrátil z vesmírné stanice.

Zdroj: vlasta.cz postavy.cz independent.co cinemablend.com

Související články

We would love to say thanks to the author of this write-up for this awesome web content

Vlasta | Elon Musk i Sarah Michelle Gellar. Kdo je tak slavný, že může v Teorii velkého třesku hrát sám sebe?